Browsing Tag

iş önerileri

is-para
Tanıtım,

2019 Yeni İş Fikirleri Neler Olabilir?

no comment

Her alanda başarılı olmak isteyen girişimcilerin akıllarında daima ” yeni iş fikirleri neler ” şeklinde geçmekte ve 2019 yılı iş türlerini araştırma gereksinimi ortaya çıkmakta. Aslına bakılırsa, boşta kaldığınız anlarda bir anda kafanızda iş fikri canlanabiliyor. Bu da eldeki mevcut durumlara göre (nakit para) düşünülen iş fikrinin hayata geçirilmesi şeklinde süre gelmekte.

İş Fikirleri 2019

En basitinden düşündüğümüzde nakit para olmadan ne tür işler yapabileceğinize bakalım. Öncelikle para kazanmak ile başarmak ayrı konulardır. Bu nedenle başardığınız anda belki para kazanma söz konusu olmayabilir. Bunu tersten de düşündüğümüzde para kazandığınızda başarılısın diye düşünmemelisiniz. Para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir, aksine kolaydır! Yeter ki, yapmak istedikleriniz sürekli olsun ve daimi bir şekilde büyüme eğilimi gösterilsin.

İş fikirleri konusunda geçen yıllara baktığımızda toplumda süt mısır, kestane, patlamış mısır, çiğ köfte bayiliği gibi klişe cümleler geçmekte. Oysa ki günümüz şartlarında bunlardan daha fazla para kazandıran işler ve sektörler mevcuttur. En basiti ise kahve açmak yani çay satmaktır. Bir çayın maliyeti yerine göre değişken olsa da %200 kazanç söz konusudur. Doğu’da özellikle 1000 marka altı atan kahve sayısı oldukça azdır. Zira toplum sürekli oyalanma boş vakit öldürme amacında olması nedeni ile bu sektörde para olduğunu söyleyebiliriz.

En Yeni İş Fikirleri

Toptancılık yaparak para kazanmak ülkemizde çok ideal meslekler arasında. Ürünleri toptan alarak parça başı bunları satmak kar marjını artırmaktadır. Genelde ülkemizde pimapen ve mobilya sektörü para getirisi bakımından yüksektir. Mobilya derken mdf toptan kalıp şeklinde alıp, bir iki ay bekletip zam geldiğinde genelde geliyor bunları toptancısına satarak parayı katlamak mümkün.

Diğer bir iş fikirleri ise alüminyum alıp bekletip satmak zira bu sektörde zamlar hemen her ay olmakla beraber getiri bakımından ideal düzeydedir. Profil en fazla tercih edilenler arasında olsa da alüminyum işleme makineleri de getiri bakımından iyi bir kazancı bulunur. Sizler gelen siparişleri teslim ederek bu alanda başarılı bir adım atmış olacaksınız. Zaten kosgebinde aradığı özellikler bunlar yani kosgeb sizlere diyor ki, üreten kişilere bizler hibe veriyoruz. Yeter ki sizler üretin ve devamını getirin. Bildiğiniz gibi kosgeb kredileri 2 türlü kredi türü bulunur. Bunlar hibe yani karşılıksız para olup, diğeri de faizsiz kredi olarak sizlere sunmasıdır.